Home

KOLAY ULAŞIM

Arsuz Öğretmen Evi, İskenderuna 25 dakika, havaalanına 45 dakika mesafede bulunmakta olup Hatay’ın her bölgesine toplu ulaşım imkanı bulunmaktadır.

http://KOLAY%20ULAŞIM

RAHAT VE HUZULU ODALAR

Odalarımızda konforlu ve huzurlu istirahatiniz için gerekli herşey düşünülmüştür.

http://RAHAT%20VE%20HUZULU%20ODALAR

ŞEHRİN TADINI ÇIKARIN

Hesaplı fiyatlarımız ile Arsuz’un tadını çıkarmak ve eğlenmek için artık daha çok imkanınız var.

http://ŞEHRİN%20TADINI%20ÇIKARIN

Önemli Hatırlatma:Değerli Misafirlerimiz konaklama esnasında HES KODU olmayan Misafirlermiz konaklama yapamayacaktır.Konaklamaya gelirken HES KODU belirtmeleri zorunludur.

01

Arsuz Hakkında

Arsuz, Hatay ilinin bir ilçesidir. Amanos Dağları ve Akdeniz kıyısı arasında yer almaktadır. 2016 yılı itibarıyla 84.889 kişilik nüfusa sahiptir.

Tertemiz denizi ve incecik kumuyla bölgenin önemli bir turizm merkezidir. İskenderun’dan 40 kilometre boyunca güneyde sahil şeridi üzerinde ve merkezi Arsuz Çayı ağzında bulunan turistik bir ilçedir. Tarihi boyunca ” Rhosus”, “Rhopolis”, ” Port Panel” , “Kabev” ve “Arsous” gibi isimlerle anılmıştır. Arsuz’da ilk yerleşim çok eskilere dayanır. Ancak bilinen tarihi Selevkoslarla başlar. Arsuz, M.Ö. 300 yıllarında Makedonya kralı Büyük İskender’in generallerinden Selevkos I. Nikator’un, M.Ö. 64’te Roma’nın, M.S. 638 yılında Arapların, 969 yılında Bizans’lıların ve 1268’de Memlüklüler’in egemenliği altına girdi.

arsuz

Arsuz Hakkında

Hatay’ın Arsuz ilçesi, Akdeniz’in en güzel koylarından birinde denize kadar uzanan bir yarım ada üzerinde kurulmuştur.

02

Arsuz Öğretmen Evi

Arsuz Öğretmenevi, HATAY ili Gözcüler Mahallesi Hasan Ali Yücel Caddesi No:5 Arsuz Hatay adresinde yer alan 30 oda ve - yatak kapasiteli bir işletmedir.

2018 yılı Nisan ayında hizmete açılan Arsuz Öğretmenevi, Arsuz ilçe merkezine 2 km, İskenderun ilçe merkezine ise 30 km mesafededir. Denize ve plajlara yaklaşık 100 m. mesafede olan tesisin otel bölümünde 4’ü suit olmak üzere toplam 30 yatak bulunmaktadır.

Yaz döneminde büyük yüzme havuzuyla da hizmet veren Arsuz Öğretmenevi‘nde otel bölümünün yanı sıra restoran, kafeterya ve konferans salonunda uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.